FAQ

Pokud vám nejsou zcela jasná pravidla soutěže, na této stránce můžete nalézt odpověď na některou z vašich možných otázek. Seznam otázek a odpovědí zde uvedených byl sestaven na základě dotazů došlých na fantastickapovidka@czechnetmedia.cz.

Q: Má případný výherce soutěže právo odmítnout některou z cen, které jsou pro něj nachystané?

A: Ano, samozřejmě. Cena v takovém případě zůstává partnerovi, který cenu věnuje.

Q: Může soutěžní povídku přihlásit jen fyzická osoba, nebo i právnická?

A: Přihlašovat povídky smí jen fyzická osoba, konkrétní jednotlivec. Není možné přihlašovat povídku do soutěže pod žádným klubem autorů ani jinými společnostmi a organizacemi.  Soutěž není anonymní, je třeba u přihlášky uvést své celé a pravé jméno.

Q: Je možné přihlásit do soutěže zkrácenou či jinak přepracovanou povídku, která je současně přihlášena (nebo byla přihlášena) do jiné literární soutěže?

A: Nikoliv. Musí jít o zcela originální dílo.

Q: Jak mám postupovat, když selže možnost registrace potřebné k vyplnění formuláře určeného pro odeslání soutěžní povídky?

A: Tento problém jednou nastal v okamžiku, kdy se stránky www.fantastickapovidka.cz přesouvaly na nový hosting. Pokud by náhodou nějaká obdobná situace v budoucnu nastala, neprodleně kontaktujte organizátory na e-mail fantastickapovidka@czechnetmedia.cz.

Q: Zajímá mě, jestli máte nějaké omezení. Myslím tím, počet stran, slov a podobně.

A: Pravidla soutěže jsou stanovena zde: http://fantastickapovidka.cz/pravidla/. Dále by vás mohl zajímat harmonogram soutěže, který je uvedený zde: http://fantastickapovidka.cz/pravidla/harmonogram-souteze/ a sestavu členů odborné poroty, jejichž jména naleznete na http://fantastickapovidka.cz/pravidla/odborna-porota/.

Q: Pro jakou sociodemografickou skupinu by měla být povídka psána? Je to jedno, nebo by povídka měla být pro dospělé či děti a dospívající?

A: Soutěžní práce jsou omezeny žánrem a dalšími kritérii popsanými v pravidlech soutěže. Sociodemografickým zacílením soutěž omezená není.

Q: Mohou se v povídce objevovat sexuální scény?

A: Samozřejmě.

Q: Mám jen dotaz ohledně publikování pod pseudonymem. Je to velký problém?

A: Případná publikace povídky pod přezdívkou možná je, nicméně do soutěže se musí přihlásit každý pod reálným jménem.

Q: V pravidlech stojí, že se se svou prací nesmí přihlásit nikdo, kdo již vydal vlastní román knižně. Jaké datum je tu stěžejní?

A: Pokud autorovi vyšla jen povídka v rámci sborníku, zúčastnit soutěže se může jako kdokoliv jiný. Pokud vydal román, pak už to možné není. V tomto případě je možné přihlásit do soutěže povídku v případě, že teprve po uzávěrce přihlášek viz harmonogram, vyjde autorovi románová prvotina.